Autor Tema: Cpi Hissar 50 2t nema iskre  (Posjeta: 648 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Cpi Hissar 50 2t nema iskre
« : 26 Veljača 2021, 16:07:02 »
Bok imam problem s ovim skuterom. Znaci jedno jutro mi se samo ugasio u voznji i onda sam ga rastavio i vidio da neka iskre. Zamijenio svjecicu i opet nista. I da ne duljim nepotrebno uglavnom ja sam na njemu promijenio svjecicu, bobinu, kabel od bobine i lulicu, novi namotaji, i probao s drugim Cdi-iem ali opet nista. Nema killswitcha na volanu niti prekidaca na bocnoj nogari. Probao sam ištekati i bravu ali opet nista. Imam i multimetar ali nisam se nikad koristio njime pa ne znam mogu li sa njim provjeriti nesto ako mi je promaklo.

Offline don vito

• plavu crtu
Odg: Cpi Hissar 50 2t nema iskre
« Odgovori #1 : 26 Veljača 2021, 18:34:25 »
a da premostiš bravu?
nemamo ništa,ostala samo plava crta

« Odgovori #2 : 26 Veljača 2021, 22:23:11 »
Oprosti nisam razumio bas kako mislis premostit bravu ?

Offline don vito

• plavu crtu
« Odgovori #3 : 27 Veljača 2021, 08:27:08 »
skineš bravu i iza imaš žice. na jednoj bi trebala bit živa štruja tj+ i sa nje premosti na drugu žicu koja ti vodi do prekidača za paljenje na volanu i probaj palit

Offline don vito

• plavu crtu
« Odgovori #4 : 27 Veljača 2021, 08:28:17 »
valjda se zove Cpi Hussar a ne Hissar

« Odgovori #5 : 28 Veljača 2021, 07:57:46 »
https://ibb.co/KwskWky
https://ibb.co/P4TkH0m
Ovo su mi žice koje idu iz brave, a prekidac za paljenje na volanu nemam. Izivini ako sam dosadan ali mozes li reci sto od ovog trebam premostiti gdje ?

Offline don vito

• plavu crtu
« Odgovori #6 : 01 Ožujak 2021, 11:00:38 »
Ovo crveno na volanu je taster na koji pališ?
Na bravi ova crvena bi trebala bit + znači stalno pod naponom i prvo provjeri nju jel uopce ima struje na njoj. kad das kontakt brava daje napon na taster na volanu, tj onu crvenu tipku. Vidi koje je boje ta žica i jel dobije napon kad daš kontakt. Za pocetak to napravi

« Odgovori #7 : 01 Ožujak 2021, 17:11:11 »
Evo pogledao sam i dobijam napon na ovu samo crvenu žicu sto si rekao da je živa struja bez kontakta. A kad dam kontakt dobijam i napon od od ove crveno bijele žice odmah pokraj ovu skroz crvene žice a kad iskljucim kontakt onda nema napona na toj crveno bijeloj zici. Takoder gore sam rastavio taster i vidio da u kod crvene tipke idu dvije žice ova crna i zelena i kad idem na njih gledati napon onda ne dobijam nista sa i bez kontakta. Sad neznam da li krivo gledam ili je to normalno. Znaci ja multimetar namjestim na ocitavanje 20V i crnu zicu spojim na mašinu i tako gledam. Samo da napomenem meni motor vergla na tipku pa neznam da li to eliminira kvar na tom tasteru. Evo slike da vidis o cemu se radi .https://ibb.co/r2GX36z
https://ibb.co/rMkmZJK

Offline don vito

• plavu crtu
« Odgovori #8 : 01 Ožujak 2021, 23:43:43 »
Aha znači motor vergla? Ali neće da upali. A jesi pogledao bobinu i ima li iskre na svjećici

« Odgovori #9 : 02 Ožujak 2021, 10:20:35 »
Mijenjao sam bobinu, kabel od bobine, lulicu, svjecicu, namotaje to je sve novo a u garazi sam imao jedan cdi isti i spojio i njega ali opet nista. Znaci iskre nema nikako. Pa neznam sto dalje sad da gledam?

« Odgovori #10 : 02 Ožujak 2021, 15:18:27 »
Ee bok evo da se javim znaci skinuo sam crnu traku s onih žica sta idu od cdi-ia do brave i malo dirao po žicama i onda mi je bacio iskru na kratko i ja zavidao svjecicu i upalio mi je na sekundu. Nakon toga vise nije bilo iskre. Znaci vjerovatno je negdje zica ogoljena. Sad sam stavio akumulator da mi se puni jer se sad ispraznio pa cu probati ponovno kasnie. Takoder kad sam skinuo tu prvu crnu izolaciju na nekim zicama je bila jos dodatna izolacija crna i tu bi se iz jedne zice granale po dvije dalje. Sad je li to serijski tako ili je netko radio po tome nesto ?

Offline don vito

• plavu crtu
« Odgovori #11 : 02 Ožujak 2021, 19:16:21 »
e sad treskaj žicu po žicu pa ćeš nać gdje je, sretno sa popravkom

« Odgovori #12 : 05 Ožujak 2021, 17:36:07 »
Evo mene opet. Gledao sam zadnja dva dana oko skutera ali opet nigdje pomaka. Izgleda mi da su žice svugdje citave i nigdje ne vidim skinutu izolaciju ili slicno. Problem je taj sto skuter sad nekad baci iskru npr 6 puta zaredom i onda je izgubi. I onda probam ponovno za par sati i opet ista situacija a ponekad ni nakon par sati nece. Sto mogu jos da provjerim jer me je izludio vise i neznam sto dalje da vidim ?

Offline jeeves

• **
  • KLV 1000
« Odgovori #13 : 05 Ožujak 2021, 17:54:10 »
Evo mene opet. Gledao sam zadnja dva dana oko skutera ali opet nigdje pomaka. Izgleda mi da su žice svugdje citave i nigdje ne vidim skinutu izolaciju ili slicno. Problem je taj sto skuter sad nekad baci iskru npr 6 puta zaredom i onda je izgubi. I onda probam ponovno za par sati i opet ista situacija a ponekad ni nakon par sati nece. Sto mogu jos da provjerim jer me je izludio vise i neznam sto dalje da vidim ?
Jesi siguran da je taj drugi CDI ispravan?

Meni je struja zezala na skuteru i sve sam pregledao, zamijenio pick up, bobinu, kabel of svijećice, svijećicu, pregledao sve žice.
Na kraju je problem bio CDI.
Nekad bi radio bez greške cijeli dan, nekad ne bio htio upaliti ujutro, pa onda kresnuo iz prve nakon 10 minuta, pa radio ok i onda opet ne bi mogao upaliti.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

« Odgovori #14 : 05 Ožujak 2021, 18:22:10 »
Nisam 100% siguran da je drugi cdi ispravan. Ali gledao sam neke kratka videa na youtubu kako ispitat preko multimetra je li cdi ispravan i prema tome je ispravan. Stvarno mi se nije dalo bezveze bacat pare jos na novi cdi a da nisam skroz siguran da je do njega.