Autor Tema: Suzuki V-strom 650 ili 1000  (Posjeta: 33975 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline osigurac

• Honda
Suzuki V-strom 650 ili 1000
« : 03 Kolovoz 2016, 14:13:32 »
Dopizdio mi je polozaj na mom motoru, dopizdio mi je manjak mjesta za stvari, tresnja po nasim prometnicama i sve ostale nuspojave koje nosi CBR, plus sto mi ugovori padaju tako da cu doc doma u prvom mjesecu i onda tek opet u sedmom, volio bi to vrijeme iskoristit za kakav dobar dir od par dana i dosta...

Malo sam gledo po internetu sta bi kako bi, po pitanju cijene,izgleda,performansi i tralala i doso do V-stroma 650 ili 1000...

Novi i nije skup u 650 adventure verziji (XA) ( Dobije se raznih dodatnih pizdarija,a razlika je u nede €1000,evo tu sto se dobije http://www.suzuki.hr/moto/enduro/DL1000.html  ) , neznam koliko je 70 konja dovoljno ako se nakrca za razliku od 100 konja na litri... Rezervari su na oba 20 litara, potrosnja ( po testovima) tuda nede, iako mi se para da bi se 650 moro vrtit dosta vise i da bi na kraju potrosnja ispala cak i visa,ali to je manji problem jeli...  650 Adventure XA sa ABS-om bi izaso 69 tisuca kuna dok bi za obicnu verziju litre trebalo dat 100 tisuca... 

Sad,tih se 30 tisuca kuna razlike da dobro iskoristit za kufere,neke dodatne pizdarije,kisnjake, itd., samo kad bi znao da ce V2 sa 70 konja bit dovoljan sa kuferima i uglavnom samo ja na motoru (Iako nebi iskljucio mogucnost da nekad ide i zena) iso bi na njega definitivno...

CBR bi iso na prodaju svakako, ali kako mi je ukrcaj za 15-20 dana i nema me do iza nove godine,nebi se sad zamaro s tim...

Ima vas dosta sto vozite relativno duze staze pa su misljenja dobrodosla  :thumbsup:
Bolje bit malo lud nego malo pametan...

Offline SpoRy

• **
  • ヤマハFZ6n
Odg: Suzuki V-strom 650 ili 1000
« Odgovori #1 : 03 Kolovoz 2016, 16:04:38 »
Ja se slazem sa 1000 al CBR double R  :pick nose:
"Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće..."

Offline osigurac

• Honda
« Odgovori #2 : 03 Kolovoz 2016, 16:29:45 »
Ja se slazem sa 1000 al CBR double R  :pick nose:

Prodava ti se u gradu jedna za ok pare ;)

Offline SpoRy

• **
  • ヤマハFZ6n
« Odgovori #3 : 03 Kolovoz 2016, 16:52:19 »
Ja cu Yamahu kad narastem.  :pick nose:

Offline jeeves

• **
  • KLV 1000
« Odgovori #4 : 03 Kolovoz 2016, 17:02:07 »
Nisam očekivao ovakav post od tebe

Mali Strom je prilično dobar motor i sa svojih 70ks ide jako dobro. Sama mašina je odlična, brzinu razvija linearno, ali nemoj očekivati luda ubrzanja ko na CBRki.
Bez problema prati velikog (starog) Stroma.
Bio na predstavljanju novog malog Stroma 2011 u Splitu i vozio se s njima po Šibenskom zaleđu i autoputem prema Splitu i nismo im mogli pobjeći. Probao tad i novog malog 10ak km i stvarno nisam imao nikakvih zamjerki.
Novog velikog nisam probao, ali ima ih nekoliko ljudi na Strom forumu i zasad su zadovoljni. Nemaju ti motori puno km. Dosad je bilo par opoziva, sve riješeno pod garancijom. Imaju neke čudne dimenzije svjećica koje su prilično skupe.
Vlasnici kažu da je novi veliki kombinacija upravljivosti malog sa snagom velikoga. E sad,da li stvarno vrijedi 30000kn više, hm...nisam siguran.
Ako se misliš većinom voziti sam, mislim da je mali i više nego ok, ako misliš malo više putovati sa ženom i full kuferima veći je definitivno bolji izbor.

Poslano sa mog Lenovo TB2-X30F koristeći Tapatalk

Offline Dado

• *
  • Africa Twin Adv Sports, Vespa PX
    • http://www.du-moto.com
« Odgovori #5 : 03 Kolovoz 2016, 17:28:52 »
Ma je li to prelaziš na Stroma? :big_smile:

30.000 kn je previše razlike, 650 ti je dovoljan. Ja se vozim udvoje i full nakrcan sasvim normalno sa ekipom od 1000+

Jedino mi se ovaj novi zeru ne sviđa... 1000 je ljepši koliko god na slikama izgledao ružno :big_smile:

Offline koss

• sv 650s(exy) + M6
« Odgovori #6 : 03 Kolovoz 2016, 17:29:07 »

Prodava ti se u gradu jedna za ok pare ;)
Puno para za 2005.
MK Unbelievable riders Dubrovnik

Offline osigurac

• Honda
« Odgovori #7 : 03 Kolovoz 2016, 17:57:02 »
Mali Strom je prilično dobar motor i sa svojih 70ks ide jako dobro. Sama mašina je odlična, brzinu razvija linearno, ali nemoj očekivati luda ubrzanja ko na CBRki.

E sad,da li stvarno vrijedi 30000kn više, hm...nisam siguran.

Ako se misliš većinom voziti sam, mislim da je mali i više nego ok, ako misliš malo više putovati sa ženom i full kuferima veći je definitivno bolji izbor.

Ubrzanje mi nije toliko velika stavka, prelomilo me na zadnjih par direva...Svi uzivaju a ja bestimam ispod kacige  :mrgreen:  A u globalu mi se svida istrazivanje puteva i moram ic na takvu opciju sto se motora tice...

Ma je li to prelaziš na Stroma? :big_smile:
30.000 kn je previše razlike, 650 ti je dovoljan. Ja se vozim udvoje i full nakrcan sasvim normalno sa ekipom od 1000+

Za sad stoji da prelazim, vjerovatno cu realizirat u prvom mjesecu dogodine ako pode CBR, a ne vidim zasto nebi posla...

Ni meni tih 30 tisuca nije realno, za 15-20 tisuca kuna mozes nabacit opreme koliko treba i jos ti ostane 15, a s obzirom da zena preferira auto i snjezne izlete, ne vidim razlog zasto bi ih potrosio... Jos kad ti govoris da je dovoljno,nema sto...   Danas sam imo priliku vozit novi 650 iz grada u Split (transfer) ali nisam imo vremena,a i moro bi se vracat s autobusom po ovoj guzvi tako da sam propustio ...

Puno para za 2005.

Vidio sam je jutros na DOC-u, nije nesto...

Offline SpoRy

• **
  • ヤマハFZ6n
« Odgovori #8 : 03 Kolovoz 2016, 18:06:12 »
i ti bi meni to uvalio ha? Sreca nemam para pa me neces zajebat  :tongue3:

Ako mislimo na istu vidio sam ju na njuskalu i onako odokativno preko njuskala mi se ne cini bas uredna.

Offline Ramac43

• **
  • Fz6n
« Odgovori #9 : 03 Kolovoz 2016, 18:33:56 »
..ja te druze potpuno shvacam..i ja sve cesce razmisljam o necemu puno udobnijem od fazara..
Razloga je i previse..od malih nogu san mi je bio motor i duga duga putovanja po zanimljivim krajevima..
Naravno iz niza razloga pogotovo financijskih..odabir je bio fazer..no on mi ne ispunjava taj moj davni san..najduza ruta s njim mi je bila nesto manje od 500 km..dva dana mi je trebalo da se oporavim od te patnje..a da ne spominjemo voznju u dvoje..nema sanse dalje od Neuma sa zenom..nju sve boli a bogami i ja se napatim ko kreten..
Takodjer se slazem da 30000 tis kn ulozis u opremu koja ce ti svakako trebat na onome sto planiras s njim..a ako ikad zena odluci poc stobom..racunaj da sve sto kupis sebi-treba i zeni..a plus oprema za motor..
Svrha Stroma i nije jurnjava cestom..vec lagani kruzing..a 70 ks ti je dovoljno za to..i naravno idalje ces biti najbrzi na cesti..msm naravno na autobuse i kamione kad treba preticati..i to je onda to
Drzim fige da ostvaris zelje,i da..stari se druze..pogotovo ti koji si odavno na motorinima..dosta je vise ludiranja i sranja..dica zena..treba mislit na njih prvenstveno
Press F1 to Start

Offline osigurac

• Honda
« Odgovori #10 : 03 Kolovoz 2016, 23:22:58 »
Drzim fige da ostvaris zelje,i da..stari se druze..pogotovo ti koji si odavno na motorinima..dosta je vise ludiranja i sranja..dica zena..treba mislit na njih prvenstveno

Ne stari se bas tako brzo  :mrgreen: 

Daleko od toga da je CBR zabavan motor na neke kratke relacije,nema boljeg od njega ali to je to sto iz njega mozes izvuc...Najrade bi njega ostavio u garazi i uzo stroma za 99% voznja i jedanput mjesecno sjeo na CBR-a i poso u Ston popit kavu na nož, ali objasnit motor u garazi za poc 12 puta do Stona godisnje, tesko,zato moram napravit kompromis na racun Stroma...To je u mojoj glavi vec gotova stvar,samo pitanje vremena  :thumbsup:

Para visok ali su mu grana i filter ulja jako izlozeni, znam da u tvornici ne rade bas pizduni ali bi to svakako volio rijesit sa nekim guardom ili kako se zove, vidi se ako pauziras na 0:51 ... Cak mi za razliku od Dada vise svida ovo duplo svijetlo nego inoko u litre, litra mi previse baca na Superduke-a semu .... Iako su mogli i na 650 malo kljun spustit dole,estetski bi meni bilo bolje a nebi nista izgubili jer jer blatobran dovoljno dug i ide debelo preko kljuna, 2008 mi je tu puno bolje rijesena, ono TDM otkinuto, nova je previse "Multistrada" po kljunu...

Offline vedran k.

• MT 09 Tracer

Offline vedran k.

• MT 09 Tracer
« Odgovori #12 : 04 Kolovoz 2016, 01:45:08 »
Kupis ovo i sve imas !!

Offline osigurac

• Honda
Suzuki V-strom 650 ili 1000
« Odgovori #13 : 04 Kolovoz 2016, 01:57:39 »
Kupis ovo i sve imas !!

Bas smo maloprije pricali o GS-u, cudo motora i tehnike ali meni tu fali duha, previse zeljeza,pretvrde linije... Kad bi iso na nesto takvo iso bi na Africu twin ...

Offline don vito

• plavu crtu
« Odgovori #14 : 04 Kolovoz 2016, 08:38:50 »
A jesi razmatro i gledao kawasaki versys 1000? Neravno ova zadnja generacija. Ajde malo baci oko i volio bi cut komentar za njega
nemamo ništa,ostala samo plava crta