Autor Tema: Blokada na tipku sto i kako  (Posjeta: 2111 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Blokada na tipku sto i kako
« : 21 Travanj 2015, 01:50:16 »
Bok ljudi, inace vozim kinesko/talijanskog skutera peda eagle i razmisljam o stavljanju blokade na tipku pa ako mi mozete pomoc ikako ili me savjetovat sto i kako :)
Unaprijed hvala ;)

Offline osigurac

• Honda
Odg: Blokada na tipku sto i kako
« Odgovori #1 : 09 Svibanj 2016, 23:57:24 »
To nebi trebo bit problem  :misli:

Instrument u ruke, nac pickup (kraj magneta,gdje je nemam pojma), nac koja zica ide na CDI (trebala bi bit crvena ali ), na nju spojit kondezator ( neznam, do 5uF,jefitini su, kupi vise razlicitih vrijednosti i probavaj krokodilima ), potenciometar od cca. 100 Ohma , prekidac i onda na masu nede,stelit i nac da ide do 50 kmh...  Imas sve materijale u chipoteki, nebi trebalo kostat puno, kondezatori bice oko kune-kune ipo, potenciometar malo skuplji, malo kabela od kvadrata,jednopolni prekidac i to je to... eventualno lemilica,tinol,pasta za lemljenje, termo buzir ako nemas vec,sugavo mi je radit izolirbandom bilo kakvu izolaciju...

Prvo ljepo na zici paljenja malo maknut izolaciju,stavit malo paste za lemljenje da ocisti spoj i da lem bolje uhvati, zalemit zicu sto vise vodoravno,navuc buzir, sto manji da bolje stegne poslje... na tu zicu isto napravit sa kondezatorom,pasta na spojeve,zalemit... onda spojimo potenciometar ( stopicama ili kako je vec spoj), dalje idemo sa jednopolnim prekidacem,a zica izmedu njega i potenciometra mora bit dovoljno duga za izvest prekidac dje ga hocemo ugradit  ( Ja sam na Stalkeru radio ispod sica jer ima poklopac koji se odvida jednim sarafom ) i onda na masu nede...

Te pizdarije ionako nisu napravljenje za vozit s njima nego za proc tehnicki, previse goriva uljeva u karburator i trokira... Svakako nemozes nista zajebat, samo nemoj spajat na minus,nego na masu...
Bolje bit malo lud nego malo pametan...