Za sve one koji ne znaju, informacija! Kolumna pod nazivom "UKRADENO S DU-MOTO PORTALA" ide u Dubrovačkom listu od prošle srijede.
Za one koji nisu čitali prenosimo tekst u cjelosti.
Ponovno nas čitajte u srijedu 28.06.06.
Ukradeno s du-moto portala
Poštovani čitatelji,
svakodnevno smo svjedoci sve večeg broja stradanja vozača motora i skutera na našim prometnicama. Razlozi su svakojaki, od prebrze vožnje, vožnje bez zaštitne opreme do neuvažavanja motorista od strane vozača automobile. U našoj županiji prema, nekim procjenama, u ovom trenu prometuje oko 3000 motora i 5400 scootera, a svaki dan se registrira po nekoliko novih.
Grupa entuzijasta, ljudi zaljubljenih u motore, među kojima su i naše malenkosti, prije nešto više od godinu dana je pokrenula internet stranicu kojoj je cilj informirati mlade vozače motora i scootera o svemu što bi trebali znati o motorima i oko njih, razmjena iskustava o opremi, putovanjima i sl.
U želji da mladim vozačima, a i njihovim roditeljima, te vozačima automobila, približimo svijet motora, ovdje Vam prenosimo jedan dio aktualnih tema s portala. Započeti ćemo, možda danas u Dubrovniku, najaktuelnijom temom iz prometa, šahtovima.
Već duže vrijeme vozeći se svakodnevno po Gradu, osim "normalnih" rupa po prometnicama, prisiljeni smo izbjegavati i rupe nastale ulegnućem šahtova. Nakon nanošenja novih slojeva, šahtovi su ostali znatno ispod razine asfalta što predstavlja opasnost ponajviše za motoriste. Kako je od asfaltiranja proteklo puno vremena, nameče se zaključak da za to nikoga nije briga i da će to tako biti sve dok netko, nažalost, ne nastrada. Domači vozači su već naučili gdje su šahtovi, pa ih uredno slalom vožnjom izbjegavaju. Ali ne zaboravimo da ljeti na desetke stranaca unajmljuje scootere i s njima se bezbrižno voze gradom. Upravo za njih nepripremljene, večinom parove, na malim kotačima, to predstavlja pogibeljnu opasnost. Zanimljivo je da je nedavno u jednom lokanom tjedniku objavljen tekst na ovu temu nakon čega su sanirana dva (2) šahta na potezu kod stare bolnice. Nije nam poznato kako su iz gomile ulegnutih šahtova izabrana baš ta dva, a ne recimo dva koja se nalaze 100-tinjak metara niže na istoj prometnici. Bilo kako bilo, mi ćemo i dalje plaćat nametnute cestarine, bez obzira što su nam prometnice opasne i po nas i po motore.
Administrator, doctor i F6